Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

+48 666 200 260  |  +48 508 944 499  | +48 786 200 788

sobota, lipiec 20, 2024

Systemy Zabezpieczeń

Systemy alarmowe stały się wszechobecne w domach, mieszkaniach, biurach, sklepach i magazynach. Jednym z najczęściej spotykanych systemów alarmowych w Polsce jest rodzimy alarm SATEL. Alarmy SATEL są urządzeniami na najwyższym światowym poziomie. Na bazie systemu alarmowego SATEL można zbudować nie tylko system sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), ale także system sygnalizacji pożaru, system sterowania. Centrale alarmowe SATEL mają wiele funkcji charakterystycznych dla systemów inteligentnego budynku. Dodatkowo mogą pełnić rolę kontroli dostępu do poszczególnych stref w biurze, sklepie czy w magazynie.

SATEL produkuje dwie podstawowe rodziny central alarmowych. To centrale alarmowe serii INTEGRA i centrale alarmowe serii VERSA. Ponadto jest oferowana prosta w budowie ale niezwykle wygodna w obsłudze centrala alarmowa MICRA. Funkcjonalność central alarmowych serii INTEGRA wzbogaca system alarmowy bezprzewodowy ABAX oraz system kontroli dostępu ACCO.

System alarmowy składa się z centrali oraz innych urządzeń. Głównie są różnego rodzaju czujki alarmowe i inne czujniki podłączone do centrali alarmowej. Do sterowania systemem służą klawiatury i manipulatory, a także piloty radiowe. Wywołania alarmu uruchamia sygnalizatory zewnętrzne oraz sygnalizatory wewnętrzne. Na zewnątrz stosuje się najczęściej sygnalizatory akustyczno-optyczne. Wewnątrz najczęściej są instalowane sygnalizatory akustyczne.

Czujki alarmowe spotykane są w wielu odmianach. Najczęściej używaną czujką jest czujka pasywnej podczerwieni, w skrócie czujka PIR. Te czujki dzielą się na czujki PIR wewnętrzne i czujki PIR zewnętrzne. Ponadto dość często są instalowane czujki dualne. To najczęściej czujka PIR i czujka mikrofalowa w jednej obudowie.

Do ochrony obwodowej są używane czujki magnetyczne czyli kontaktrony. Oprócz nich stosuje się bariery podczerwieni aktywnej. Kontaktrony różnią się budową mechaniczną i sposobem montażu. Stosuje się kontaktrony nawierzchniowe, kontaktrony wpuszczane, kontaktrony w obudowie metalowej, szczególnie kontaktrony najazdowe montowane w bramach i wrotach. Bariery podczerwieni aktywnej są wykonywane w różnych wersjach. Najczęściej spotyka się bariery podczerwieni w oknach czy drzwiach. Również instaluje się zewnętrze bariery podczerwieni aktywnej instalowane wzdłuż ogrodzeń, czy zewnętrzne bariery podczerwieni aktywnej instalowane wzdłuż ścian budynków.

Do central alarmowych podłącza się również wiele innych czujek alarmowych. To m.in. czujki tłuczenia szkła, czujki wstrząsowe, czujki wibracyjne, a także czujki dymu, czy czujniki temperatury. Ponadto spotyka się czujki zalania wodą.

Większość czujek alarmowych jest podłączana do centrali alarmowej droga przewodową. Jednakże istnieją bezprzewodowe systemy alarmowe. Firma SATEL produkuje bezprzewodowy system ABAX. W systemie mogą funkcjonować bezprzewodowe czujki PIR, bezprzewodowe kontaktrony, bezprzewodowe klawiatury czy bezprzewodowe sygnalizatory akustyczno-optyczne.

KONTAKT

AiW System S.C.
18-100 Łapy
ul. Piwna 4
 
Telefony:
(+48) 666 200 260
(+48) 509 994 449

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Scroll to top